فیلمبرداری

فیلم عروس و داماد

فیلم عروس و داماد

یکی از خاطراتی که همیشه در تصویر به یادگار می ماند فیلم عروس و داماد می باشد. تصویری که با هر بار دیدن آن می توانید خاطره های تکرار نشدنی را مرور کنید و از دیدن آن لذت ببرید. اما فیلم عروس و داماد نکات و تکنیک های بسیاری دارد که نیازمند تصویربرداری با دانش، خلاق و تحصیلکرده می باشد. استودیو تصویر با کادری باتجربه، تحصیلکرده و خلاق این تضمین را به شما می دهد که با خلق تصویری نوآورانه و حرفه ای شما را شگفت زده خواهد کرد.

کلیپ عروسی

در فیلم سازی درام، عروس و داماد موضوع دیدار اول، آشنایی، اتفاقات رخ داده و طریقه خواستگاری را به کارگردان گروه استودیو تصویر شرح می دهند. فیلم ساز این استودیو براساس واقعیت و اتفاقات آشنایی، ایده های خود را در قالب تصویر به نمایش در می آورد. کلیپ عروسی شامل چند بخش است که به ایده فیلم ساز ساخته می‌شود. در کلیپ عروس و داماد، بر اساس آنچه که اتفاق افتاده در کادر فیلم ساز نقش آفرینی می کنند. در این نوع فیلم سازی، کارگردان بر اساس مدگرایی، تصویر های نمایشی تولید می‌کند که مسیر سناریو را جذاب تر کند.

 

کلیپ عروس و داماد در اینستاگرام

امروزه همه زوج های جوان در اینستاگرام به دنبال کلیپ های عروس و دامادی هستند تا ایده ای خاص و جذاب برای کلیپ خود پیدا کنند. از طرفی اینستاگرام در انتخاب آتلیه عروس کمک زیادی به آن ها می کند تا آتلیه ای انتخاب کنند که به سبک و لول مورد نظر آن ها نزدیک باشد. از مهم ترین جستجوهای آن ها می توان به کلیپ عروسی در اینستاگرام اشاره کرد.

اینستاگرام استودیو تصویر

فیلم سازی سینمایی در فیلم عروس و داماد

در این نوع از فیلم سازی کار گردان بر اساس فرهنگ، آداب، رسوم و روایت آشنایی عروس و داماد ساخته می شود. در این گونه از فیلم عروس و داماد، کارگردان آتلیه عروس و داماد با توجه به نوع شخصیت و کاراکتر عروس و داماد مسیر سناریو را جهت ساخت فیلمی جذاب از عروس و داماد پیش می برد. بخش هایی ازاین فیلم می تواند نوع آشنایی، خرید عروس داماد، مراسم اعیاد و مراسم عروسی می باشد. آنچه که در این نوع فیلم سازی اهمیت دارد ساخته براساس واقعیت ها و به دور از مد گرایی و تصویر های نمایشی می باشد.

فیلم عروس و داماد

فیلم سازی عروس و داماد

فیلم سازی عروسی  و فیلم عروس و داماد شامل بخش های مختلفی می باشد. این نوع فیلم سازی هم در روز عروسی هم می تواند چند روز قبل از عروسی تصویربرداری شود. به فیلم هایی که عروس و داماد جند روز قبل از عروسی با لباس های معمولی تر از لباس های عروسی گرفته شود فیلم فرمالیته گفته می شود که راجع به این نوع فیلم سازی به مقاله کلیپ فرمالیته مراجعه فرمایید.

بخش های مختلف فیلم عروس و داماد

امروزه فیلم عروس و داماد بسیار پیشرفت کرده است و به اشکال مختلفی درآمده است. در اروپا عکاسی و فیلم  عروس و داماد به صورت کاملا ساده گرفته می شودو بدین طور است که تیم عکاسی و فیلمبرداری از صبح روز مراسم در محل عروس و داماد حاضر می شوند و از آماده شدن آنها فیلم و عکس تهیه می کنند. اما ایران شیوه ای کاملا متفاوت را در پیش گرفته است.

فیلم آماده شدن عروس و داماد

در این قسمت آماده شدن عروس و داماد که معمولا در آتلیه و عمارت انجام می گردد، تصویربرداری می شود. این بخش شامل پوشیدن لباس عروس و داماد می شود که بعد از تدوین به فیلم عروس و داماد اضافه می شود. فیلم آماده شدن عروس و داماد یکی از مهم ترین فیلم های عروس و داماد می باشد.

فیلم به هم رسیدن عروس و داماد

بعد از کلیپ آماده شدن، فیلم به هم رسیدن عروس و داماد تصویربرداری می شود. این کلیپ شامل بخش های مختلف و آشنایی عروس و داماد می شود که بعد از تدوین این کلیپ به فیلم عروس و داماد اضافه می شود.

تصویرهای بسته و باز

این کلیپ شامل تصویرها و پوزیشن های مختلف عروس و داماد در فیلم عروس و داماد  است که یه صورت بسته یا باز تصویربرداری می شود. در تهیه کلیپ عروس و داماد، معمولا تصاویر واید با استفاده از هلی شات و تصاویر بسته از دوربین دستی استفاده می شود.

کلیپ تالار

در این قسمت از تصویر برداری ورود به تالار، قسمت مردانه، قسمت زنانه و رقص عروس و داماد انجام می شود. در برخی مراسم ها رسومات خود را دارند مانند رقص های محلی، رقص چاقو و رقص تانگو دارند که این مراسمات نیز تصویربرداری خواهد شد.

کلیپ عروسی چیست؟

کلیپ عروسی به معنای فیلم کوتاه از فیلمبرداری روز عروسی است، که معمولا با موزیکی زیبا به همراه تصاویری خاص میکس و مونتاژ می‌شود. کلیپ عروسی با فیلم عروسی متفاوت است زیرا زمان کلیپ کوتاه است و گلچینی از همه اتفاقات مراسم عروسی می باشد.

تاثیر موزیک در کلیپ عروسی چقدر است؟

میشه گفت که موزیک یکی از مهمترین بخش های کلیپ عروس و داماد رو تشکیل میده و باعث انتقال حس و حال عروس و داماد به بیننده خواهد شد.

تایم کلیپ عروسی چقدر است؟

کلیپ های عروسی هر کدام دارای یک موضوع و تایم آن حدود 3 تا 5 دقیقه می باشد. کلیپ های عروسی که موضوعی مشخص دارند تایم آن ها نبایید بیشتر از 5 دقیقه باشد تا بیننده و خود عروس و داماد از تصاویر و موضوع آن خسته نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *