عکس

عکاسی اسپرت و مدلینگ

عکس اسپرت و مذلینگ

کلمه اسپرت به معنای ورزشی می باشد اما مفهوم عکاسی اسپرت در ایران معنای دیگری دارد. در اروپا و آمریکا این گونه عکس ها را در شاخه عکاسی نامزدی می دانند. عکاس های اسپرت به قدری مورد توجه همگان به خصوص نوجوانان و زوج هی جوان قرار گرفته که بسیاری از آتلیه ها برای عکاسی اسپرت منو جداگانه در نظر گرفته اند.  در این نوع عکاسی فرد عکاس می بایست کاملا با نور و رنگ آشنا باشد . تجهیزات نورپردازی در خلق تصویر عکس اسپرت بسیار اهمیت دارد و می بایست مجهز به نور پردازی حرفه ای باشد.

عکاسی اسپرت و مدلینگ

همانطور که گفته شد عکس یا فیلم اسپرت در دنیا معنا و مفهومی ندارد. عکس و فیلم نامزدی می تواند همان اسپرت باشد زیرا همان فیلم عاشقانه میان زوج های جوان می باشد. عکاسی مدلینگ نیز کاملا معنای مشخصی دارد اما به دلیل آداب، رسوم کشور ما خیلی به این نوع عکاسی توجه نمی شود. نکاتی که در عکاسی اسپرت و مدلینگ باید توجه کنید در ذیل آمده است.

 • عکاس حرفه ای که قدرت انتقال بیان داشته باشد.
 • در عکاسی اسپرت ژست های عکاس نقش بسیار مهمی دارند.
 • بهتر است مکان عکاسی استودیو تصویر باشد زیرا نورپردازی بسیار کامل می باشد.
 • در انتخاب لباس دقت کنید و سعی کنید 3 دست لباس به همرا داشته باشید.
 • آرایش و مدل موی سوژه باید خوب و مرتب باشد.

برای عکاسی اسپرت چی بپوشم

این سوالی است ذهن اکثر افراد را درگیر خود کرده است و معمولا انتخاب لباس بسیار سخت می شود . انتخاب لباس را بر عهده تصویربردار خود بگذارید و از او مشاوره و مشورت بگیرید. برای این نوع از تصویربرداری می بایست به رنگ لباس توجه نمود. در واقع ترکیب رنگ لباس زوج بسیار مهمم می باشد و می بایست از علم رنگ شناسی بهره برد. در مر حله اول لباس شما باید کاملا راحت باشد و شما در آن احساس خوبی داشته باشید. احساس خوب باعث می شود حس شما مناسب عکس گرفتن شود در فیلم برداری تصویر های زیبایی خلق کند.

ژست های عکاسی اسپرت

یکی از سخت ترین وظایف عکاس، ژست دادن می باشد. ژست ها ممکن است برای فرد متفاوت باشد که عکاس بر اساس زیبایی ها و عیوب ظاهری فرد، ژست ها را انتخاب و سوژه را آماده عکاسی می کند.

عکس اسپرت و نامزدی

عکاسی مدلینگ

عکاسی مدلینگ از طراحان مد و لباس شروع شد. شرکت های تولید کیف، کفش و لباس با این نوع عکاسی که اغلب تبلیغات محصولات تولیدی بود، شروع به معرفی محصول خود کردند. کشور ایتالیا از تولید کننده های  بزرگ لباس و مد است . مد در این کشور جزو محبوب ترین رشته های دانشگاهی نیز می باشد.

اصول عکاسی مدلینگ

عکاسی اسپرت و مدلینگ دارای متدهای خاصی می باشد که این متدها در کلاس های آموزشی می توان یاد گرفت. در کنار آن علم رنگ و نور که مهم ترین اصل در عکاسی مدلینک است از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. در این مطلب چند نکته از اصول حرفه ای عکاسی اسپرت و مدلینک را ذکر خواهیم کرد.

 • بررسی صورت و استایل مدل که بتوانید حالتی که کمتر عیب او را نمایان می کند، پیدا کنید تا در ژست ها استفاده کنید.
 • استفاده از دوربین دیجیتال به دلیل وجود سنسور رزولوشن با دقت که بهترین نوع دوربین برای عکاسی پرتره می باشد.
 • بک یا زمینه می بایست متناسب با نوع عکاس باشد.
 • قرارگیری دروبین در نقطه ای بهترین زاویه به سوژه و نور است.
 • در عکاسی مدلینگ نورپردازی بسیار مهم و تثیر گزار می باشد.
 • بهترین مکان جهت عکاسی مدلینگ در استودیو می باشد زیرا تنظیم نور در محیط استودیو به سادگی انجام می گیرد.

ژست عکاسی مدلینگ

شاید در نگاه اول این طور به نظر برسد که ژست های مدلینگ ساده و راحت هستند اما اگر زمانی که خود شما تصمیم به ژست گرفتن و عکاسی شوید متوجه سختی آن خواهید شد. در واقع ژست های عکاسی مدلینگ و فشن نکته های بسیاری دارند که می بایست به آن توجه کنید. اصول، قوانین و ترفند های این نوع از عکاسی را فقط یک عکاس حرفه ای با تجربه کاری بالا می داند.

استودیو تصویر

استودیو تصویر با نیروی متخصص و تحصیلکرده خوش ذوق می تواند انتخاب مناسبی برای شما دوستان مدلینگ و شرکت های مدلینگ باشد.

برای کسب لطلاعات بیشتر به تماس با ما مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *