عکس

روتوش صورت عروس و داماد

روتوش صورت عروس

قرن بیست و یکم به قرن تحول تکنولوژی مشهور است. با مدرن شدن دنیای امروزی تجهیزات بسیار پیشرفته و نرم افزار های فوق پیشرفته عکاسی، فیلمبرداری و ادیت عکس و فیلم بوجود آمده است. نرم افزار های ادیت و طراحی عکس تحول زیادی در عکاسی بوجو آورد باعث محبوبیت روتوش بین افراد برای زیباتر شدن عکس شده است.

روتوش لایت و طبیعی

امروزه روتوش صورت به اندازه طبیعی قابل توجه است و دیگر از روتوش های مصنوعی و زیاد که باعث تغییر چهره عروس و داماد می شد استفاده نمی شود. استودیو تصویر با استفاده از روتوش طبیعی و اصولی عکس های عروس و داماد تصویری طبیعی و خاطره انگیز را برای شما ثبت می نماید. برای بازدید از روتوش های این استودیو به اینستاگرام آتلیه عروس تصویر مراجعه نمایید.

دوربین DSLR

این روز ها با وجود دوربین های dslr شارپنس بسیار بالایی دارد و کیفیت تصاویر به قدری بالا رفته که جزییات پوست به خوبی مشخص است و با همه این دوربین ها میتوان عکس عروس و داماد گرفت زیرا رزولیشن این دوربین ها 20 به بالا می باشد  و اندازه حسگر آنها Full Frame می باشد که این اندازه برای چاپ عکس های عروس و داماد کم نیست و کیفیت قابل قبولی دارد.

دردسر دوربین های نسل جدید

اما معایبی هم دارد که باعث می شود این عکس ها آنقدر ها هم زیبا به نظر نرسد. چراکه کیفیت بالای تصاویر باعث می شد که معایب پوست بیشتر نمایان شود و شکل زیبایی نداشته باشد مخصوصا برای عروس ها که ارایش نسبتا غلیظی دارند و با کمی نم دار شدن پوست به دلیل تعرق، براق می شود و به دلیل کیفیت بالای دوربین تصویر زیبایی خلق نمی شود و در روتوش هم کار سخت می شود.

پلاگین ها

برخی از اشکالات روتوش به ضعف پلاگین ها مربوط می شودکه برخی از روتوش کار ها از آن برای نرم کردن پوست استفاده می کنند.در واقع فوتوشاپ نرم افزار بسیار پیچیده ای است که از هرگزینه برای ادیت یه قسمت خاصی استفاده می شود و اشتباه در انتخاب این گزینه ها باعث اشتباه در روتوش چهره می شود.

روتوش عکس عروس

روتوش بیش از اندازه

این یکی از اشکالاتی است که متاسفانه در کشور ما بسیار رواج دارد. در عکس های عروس و داماد های اروپایی هرگز دیده نمیشه که پوست بیش از اندازه صاف شود مگر اینکه برای عکس های مد و مجله به کار رود. اما در ایران تقریبا غیر ممکن است که روتوش چهره عروس داماد بدون صاف کردن پوست باشد. حتی اگه آرایشگران پوست عروس و داماد را به خوبی گریم کرده باشند باز روتوش کار ها به صاف کردن مجدد پوست می پردازند. اما این کار صرفا برای تبلیغات بکار میرود. چهره افرادی که ما از آن ها عکاسی میکنیم باید به آنچه که واقعا هستند شبیه باشد نه اینکه از آنچه هستند جوان تر بشوند و برجستگی های پوست و بافت پوست از بین برود درست مثل یک لایه پلاستیک. این روز ها همه افراد حتی آنان که در شاخه عکاسان قرار ندارند به راحتی متوجه روتوش مصنوعی میشوند.

کشیدن ابرو ها و بزرگ کردن چشم

این روش عجیب و غریب روتوش چهره چند وقتی است که مد شده است. البته کار بدی هم نیس و در زیبا ترشدن عروس ها کمک می کند اما اگر کسی عروس را بشناسد به راحتی متوجه تغییرش می شود .

روشن کردن بیش از اندازه چشم ها

یکی دیگر از مشکلاتی که در روتوش چهره عروس و داماد ها بارز شده است این است که چشم هارا خیلی روشن می کنند و این برای عکس های تبلیغاتی مناسب تر است اما برای عروس و داماد های واقعی باید خیلی ملو و لایت باشد چرا که امروزه افراد در این موارد بسیار باهوش اند و براحتی تشخیص میدهند.

شارپ کردن بیش از اندازه

امروزه همه عکس ها حتی در اینستاگرام هم بسیار شارپ هستند جوری که با بهترین لنز هاهم نمی شود عکسی به این شارپی ثبت کرد. شارپنس در روتوش صورت عروس و داماد خیلی نقش مهمی دارد اما باید بصورت موضعی باشد نه در کل تصویر و همچنین باید درمرحله آخر از شارپنس استفاده کرد و با توجه به اندازه تصویر. البته اگر می خواهید عکس ها مصنوعی نشوند و حالت طبیعی داشته باشند.

برای تماس با استودیو تصویر و کسب اطلاعات بیشتر به تماس با ما مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *