عکس کودک

ایده های عکاسی کودک و نوزاد

ایده های عکاسی کودک و نوزاد

مهمترین بخش عکاسی کودک استفاده از فن و هنر عکاسی به صورت حرفه ایست که در کنار آن نگاه خوب و متفاوت به ابزار و یافتن یک فضا با کادری مناسب، می تواند عکس زیبایی را به همراه داشته باشد. ایده در عکاسی باعث تنوع و تفاوت عکس می شود و یک عکاس حرفه ای به خوبی می داند چگونه ایده های خلاقانه خود را به ثمر برساند. عکاسی از کودک در آتلیه عکاسی کودک انجام می شود اما شما نیز در خانه می توانید عکاسی کنید.

عکاسی کودک در خانه یا آتلیه

عکس کودک برای همه پدر و مادر ها بسیار دوست داشتنی و جذاب است. همگی می توانند عکاسی از کودک را در خانه یا آتلیه انجام دهند اما میان این دو تفاوت هایی وجود دارد. عکاسی در خانه را خودتان به راحتی و با رعایت چند اصول عکاسی می توانید انجام دهید. این عکس ها توسط دوربین های عکاسی و موبایل گرفته می شود، اما نمی توان توقع بسیاری از  عکس ها داشت، زیرا عکاسی در آتلیه حرفه ای تر و با نورپردازی انجام می شود و کیفیت آن با عکس هایی که در خانه گرفته می شود بسیار کمتر است. در نتیجه نمی توانید از عکس های خودتان توقع چاپهای بزرگ را داشته باشید. اما این عکس ها می تواند یادگاری بسیار خوبی برای سال های آینده باشد.

ایجاد فضای امن برای عکاسی کودک

ثبت لحظات ناب و دلنشین کودک برای همه والدین بسیار شیربن و جذاب است و همگی دوست دارند تا آن را در قابی ماندگار کنند. عکاسی کوک باید کودکانه و خاص شکل بگیرد و در کنار آن توجه به جزییات در عکاسی باعث می شود تا شاهد عکسی زیبا و خاص باشیم. یکی از جزییات بسیار مهم در عکاسی کودک، ایجاد فضای آرام و مناسب برای حضور کودکان است. این فضا باید طوری باشد تا کودک در آن احساس امنیت و رضایت داشته باشد تا بتوانید از او عکاسی کنید.

ایجاد فضای امن برای عکاسی کودک

توجه به کادربندی عکاسی

کادربندی یکی از مهمترین نکات عکاسی می باشد. برای آن که شاهد عکسی زیبا و جذاب باشیم باید کادر درستی برای عکاسی کودک انتخاب کنیم. البته عکاسی و عکس کودک به خودی خود جذاب و زیباست اما کادر درست در عکس باعث زیبایی چند برابری آن می شود. به طور مثال اگر دکوری را برای عکس کودک انتخاب کردید، آن را طوری در کادر قرار دهید که از دکور و کودک بریده نشود. و یا عکاس می بایست بداند که عکس از چه زاویه ای زیباتر خواهد شد.

استفاده از دکور و تم عکاسی کودک

استفاده از دکور برای عکاسی، عکس را زیبا و جذاب می کند. اما اگر به دنبال آن هستید که در خانه دکور برای عکاسی کودک طراحی کیند، می بایست توجه داشته باشید که از رنگ های شادتری استفاده کنید تا کودکتان ارتباط بهتری با دکورها و عکاسی برقرار کند. برای عکاسی از نوزاد نیز می توانید از تم ها و بک های ساده استفاده کنید زیرا عکاسی از نوزاد در حالت خوابیده امکان پذیر خواهد بود.

عکاسی با دوربین موبایل یا دوربین حرفه ای

عکاسی با دوربین موبایل قطعا کیفیت بسیار پایین تری نسبت به دوربین دیجیتال حرفه ای دارد. عکاسی با دوربین موبایل مناسب نمایش و ذخیره در موبایل است و قابلیت چاپ ندارد. البته برخی از دوربین های موبایل به واسطه کیفیتی آنها، امکان چاپ در سایز های کوچک وجود دارد. دوربین های حرفه ای و دیجیتال دارای کیفیت و رزولوشن بالایی هستند و و برای چاپ های بزرگ تر مشکلی نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *