عکس و فیلم

فرمالیته عروسی در روزهای کرونایی

فرمالیته عروسی در روزهای کرونایی

متاستفانه این روزها شاهد فراگیری بیماری کرونا در تمام دنیا هستیم که زندگی میلیون ها انسان را تحت تاثیر گذاشته است. یکی از آن دسته از افرادی که این روزها به شدت تحت تاثیر قرارگرفته اند عروس و داماد ها هستند، که امکان برگزاری جشن عروسی را در حالت عادی ندارند. هر فردی آرزو دارد تا شب عروسی خود را با دوستان و اقوام جشن بگیرد اما بیماری کرونا مدتی است که این آرزو را تبدیل به رویایی دست نیافتنی کرده است.

فرمالیته تنها راه زوج های جوان در کرونا

بسیاری از افراد هنوز منتظر هستند تا کرونا از بین برود تا بتوانند جشن عروسی خود را بر پا کنند. اما آنچه مشخص است این بیماری ماهها در میان ما خواهد بود و بعید به نظر می رسد که تا سال 2022 معجزه ای رخ دهد. فرمالیته عروسی راهی است برای زوج های جوان که البته بدون مراسم و جشن بزرگ بلکه با یک میهمانی کوچک خودمانی همانند روز عروسی انجام شود.

فرمالیته در روزهای کرونایی چگونه انجام می شود؟

تهیه کلیپ و عکاسی عروس و داماد در آتلیه عروس و داماد، به دو صورت می تواند انجام شود. اولی می تواند در فضایی خارج از تهران در طبیعت های بکر انجام شود که در این صورت بهتر است از لباس های راحت تر نسبت به مراسم عروسی و نیمه رسمی استفاده شود. مورد دوم به مانند تصویربرداری روز عروسی است، یعنی عروس و داماد با لباس های عروس و دامادی، تشریفات عکاسی و فیلمبرداری روز عروسی خود را انجام می دهند. با این تفاوت که مراسمی صورت نمی گیرد.

برگزاری فرمالیته عروسی

این روزها تقریبا 70 درصد از زوج های جوان راضی به برگزاری فرمالیته عروسی هستند تا با لباس عروسی و تشریفات عکس و فیلم خود، زندگی خود را شروع کنند. در این شرایط همه تشریفات تصویربرداری عروسی کامل در باغ و عمارت انجام می شود. تهیه کلیپ های عروس و دامادی، عکاسی و تهیه آلبوم دیجیتال از تشریفات عکاسی و فیلمبرداری عروسی هستند.

برگزاری فرمالیته عروسی 

رعایت اصول بهداشتی در آتلیه عروس

بسیاری از افراد نگران فرمالیته عروسی و ارتباط با گروه عکاسی و فیلمبرداری به جهت بیماری کرونا هستند. البته که این نگرانی به جاست زیرا عروس و داماد برای عکاسی و فیلمبرداری نباید از ماسک استفاده کنند. بنابراین گروه فیلمبرداری و عکاسی آتلیه عروس بایستی از تجهیزات بهداشتی کامل استفاده کنند. استودیو تصویر نیز با رعایت اصول بهداشتی و با تجهیزاتی کامل وارد عمل می شوند تا سلامتی را به هم نوعان خودمان هدیه دهیم.

دمو و شبیه سازی روز مراسم عروسی در فرمالیته

از نکات جذاب فرمالیته عروسی، برگزاری یا شبیه سازی مراسم عروسی نیز می باشد. در این صورت با هماهنگی با عمارت یا تالار محلی برای سن رقص عروس و داماد در نظر گرفته می شود و فامیل درجه یک عروس و داماد نیز در این مراسم حضور دارند. عکاسی و فیلمبردای در این صحنه می بایست به صورتی انجام شود که کادر شلوغی را شاهد باشیم. آتلیه عروس در این قسمت با استفاده از جلوه های ویژه و طبیعی سن رقص و مراسم را طبیعی نمایش می دهد.

برگزاری مراسم عروسی با رعایت پروتکل های بهداشتی

اما در این بین افرادی هستند که با قبول مسئولیت های آن و رعایت اصول بهداشتی مراسم و جشن عروسی خود را برگزار میکنند. تعداد میهمانان خود را کمتر می کنند و با استفاده از الکل و ماسک و رعایت اصول ها و فاصله گذاری جشن خود را با احتیاط برگزار میکنند.

بازگشایی تالارها و برگزاری مراسم عروسی

در این مدت که ویروس کرونا همه گیر شده است، بارها از سوی مراجع دولتی اعلام شد که تالارها حق برگزاری مراسم را ندارند. اما با این حال برخی از تالارها بدون توجه به این موضوع مراسم عروسی برگزار می کردند. در واقع این روزها افرادی که تمایل به برزاری مراسم داشته باشند می توانند آن را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *