عکس و فیلم

تاثیر موزیک در ادیت کلیپ

تاثیر موزیک در ادیت کلیپ

یکی از زیباترین کلیپ های عروس و دامادی کلیپ فرمالیته عروسی است که این روزها به دلیل جذابیت بی نظیر آن طرفداران بسیار زیادی دارد. ادیت و تدوین کلیپ خروجی کار است و همه چیز به تدوینگر بستگی دارد، یعنی حتی اگر شاهد تصاویر خارق العاده ای نیز باشیم اما ادیتور نتواند کار خود را به خوبی انجام دهد، کلیپ دچار ضعف خواهد بود. موزیک یکی از عوامل موثر در زیبایی و جذابیت کلیپ فرمالیته می باشد. در واقع می توان گفت که موزیک در کلیپ فرمالیته نقشی اساس دارد و می بایست با دقت انتخاب شود.

 هماهنگی موزیک با تصویر در کلیپ فرمالیته

همان طور که گفته شد موزیک یکی از عوامل بسیار مهم در کلیپ فرمالیته عروسی است که ادیتور آتلیه عروس و داماد می بایست در انتخاب آن دقت کند. همچنین موزیک انتخابی ادیتور می بایست با تصاویر ضبط شده هماهنگی داشته باشد. به طور مثال اگر تصاویر آرام و ملو هستند می بایست از آهنگ یا موزیکی استفاده شود که ریتم و موضوعی عاشقانه باشد و یا اگر تصاویر دارای حرکات تند و فان است می بایست از موزیک های با ریتم بیشتر استفاده کرد تا صدا و تصویر با یکدیگر هماهنگ باشد.

همخوانی و هماهنگی ضرب موزیک در تصویر

یکی از مواردی که از نکات مهم در تدوین کلیپ فرمالیته عروسی می باشد، هماهنگی تصویر با ضربهای موزیک است. به طور مثال اگر موزیک انتخابی دارای ضرب های بیس دار است به اتعداد ضرب ها می توان تصویر در کلیپ گنجاند تا چهره جذاب تری به خود بگیرد. از طرفی می بایست نوع موزیک انتخابی کاملا به تصاویر بیاید و همان طور که گفته شد ریتم آن در تصویر حفظ شود.

نکات ادیت و تدوین کلیپ فرمالیته و عروسی

به طور کلی در تدوین کلیپ فرمالیته و عروسی عوامل بسیاری تاثیرگذار است. یکی از این نکات کراپ صحیح آن می باشد، یعنی ادیتور اگر می خواهد گوشه ای از تصویر ضبط شده را کلیپ کار کند می بایست برای جدا کردن آن تکه از تصویر، به صورت اصولی و حرفه ای عمل نماید. در غیر این صورت از کیفیت اصلی کلیپ کم خواهد شد. در این قسمت به نکات مهم در ادیت و تدوین کلیپ اشاره خواهیم کرد.

نکات ادیت و تدوین

تدوین و چینش تصاویر تا حد ممکن

کلیپ پروجکشن در سالن و یا محل برگزاری مراسم عروسی پخش می شود که می بایست تایم آن بین 4 تا 6 دقیقه باشد. علت آن نیز در نظر گرفتن همه شرایط به همراه جذابیت خاص آن می باشد، یعنی اگر تایم فرمالیته بیشتر باشد از جذابیت آن کاسته می شود و یا اگر کم باشد آن جذابیت لازم را نخواهد داشت.

داشتن سناریویی مشخص

برای تهیه و تدوین کلیپ فرمالیته و عروسی خوب می بایست تصویربرداری با سناریویی از پیش تعیین شده انجام شود. انتخاب سناریوی کلیپ فرمالیته بر اساس سلیقه و نظر عروس و داماد انجام خواهد شد. برای تهیه کلیپ فرمالیته سناریوهای متفاوتی وجود دارند که بر اساس سلیقه عروس و داماد انتخاب خواهد شد. همچنین سناریوی تصویربرداری فرمالیته می بایست دارای آغاز و پایانی مشخص باشد تا برای بیننده جذاب و زیبا به نظر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *