اسپرت

فیلم اسپرت ( نامزدی )

فیلم اسپرت

کلیپ یا فیلم اسپرت عبارتی است که فقط در ایران می توانید بشنوید، در واقع در هیچ کجای دنیا فیلمی تحت عنوان کلیپ اسپرت عروس و داماد وجود ندارد. کلمه اسپرت در لاتین به معنای ورزشی می باشد به هیچ عنوان ارتباطی با فیلم هایی که منظور ما ایرانیان باشد، نیست. فیلم اسپرت در واقع همان فیلم نامزدی می باشد که این کلیپ را با عنوان فیلم عاشقانه نیز می شناسند.

کلیپ فرمالیته قبل از عروسی

کلیپ فرمالیته به معنای آن است شما قبل از روز عروسی شکل عروسی را اجرا یا تمرین می کنید. یعنی در روزی که هیچ یک از اقوام و میهمانان حضور ندارند فیلم خود را تصویربرداری می کنید تا هم تمرینی از نمایشی که در روز عروسی خواهید داشت، را داشته باشید هم اینکه اکثر تصویربرداری خود را انجام دادید و در روز مراسم بیشتر استراحت می کنید تا همه تمرکز شما روی جشن شب در کنار فامیل و دوستانتان باشد. امروزه کلیپ فرمالیته پیشرفت چشمگیری داشته و زوج های جوان به این فیلم زیاد شده است.

عکس اسپرت عروس و داماد

همان طور که در مطلب قبلی توضیح دادیم که فیلم اسپرت را فقط در ایران می شناسند و هیچ کجای دنیا نام آن را نخواهید داشت، برای عکس اسپرت عروس و داماد هم صدق می کند و منظور از عکس اسپرت همان عکس نامزدی می باشد. این نوع عکس نیز معمولا هم زمان با تصویربرداری فرمالیته توسط آتلیه عروس و داماد عکاسی می شود.

عکس اسپرت عروس و داماد

عکس اسپرت محبوب در همه دنیا

در اروپا و ایران استقبال جوانان و زوج های جوان از این نوع عکس ها خیره کننده بوده است. به طوری که آتلیه ها سعی می کنند تا ژست هایی را یاد بگیرند تا از این استقبال، استفاده کنند. اکثر جوانان دوست دارند تا طریقه این نوع از عکاسی را یاد بگیرند و خود بتوانند عکاسی کنند اما در عکاسی نامزدی یا مدلینگ ، عکاس می بایست علم نور و رنگ را آموزش دیده باشد و بتواند به بهترین نحو از تجهیزات عکاسی به خصوص سیستم نورپردازی بهره ببرد.

ایران پیشرو در فیلم اسپرت و فرمالیته

در اروپا تصویربرداری عروس و داماد به صورت بسیار ساده انجام می گیرد و در واقع آن جا خبری از فیلم اسپرت نیست. در اروپا عکس و فیلم عروس و داماد به این صورت است که تیم عکاسی و فیلمبرداری از صبح روز مراسم عروسی در محل عروس و داماد حاضر می شوند تا از رفتار طبیعی و روند آماده شدن عروس و داماد عکس و فیلم تهیه می کنند. اما در ایران عکاسی و فیلمبرداری شیوه دیگری در پیش گرفته و فیلم های عروس و داماد با شیوه سناریو و فیلم نامه نویسی ضبط و تدوین می شوند.

علاقه اروپا به شیوه تصویربرداری فیلم اسپرت در ایران

با گسترش تکنولوژی و صفحات مجازی، فیلم های فرمالیته و فیلم اسپرت که در ایران تصویربرداری می شود به دست اروپاییان رسیده و آنها نیز واکنش های بسیاری را داشته اند. علاقه آنها به این شیوه تصویربرداری به قدری مثبت بود که امروزه در اروپا این فرآیند به روش های متفاوت در اروپا انجام می شود. با این اوصاف این نوع از تصویربرداری مختص ایران بوده و پیشرو در خدمات تصویربرداری عروس و داماد می باشد.

استودیو تصویر

استودیو تصویر با جدید ترین متد های روز کاملا آشناست و کادر فنی این استودیو با افتخار از اساتید رشته های عکاسی و فیلمبرداری می باشند. شیوه سناریو و فیلم نامه نویسی از تخصص های استودیو تصویر می باشد. نزدیک به یک دهه می باشد که در عکس و فیلم عروس و داماد فعالیت داریم و با افتخار بهترین روز عروسی تان را در کنار شما خواهیم بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو بازدید نمونه کار استودیو تصویر به تماس با ما مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *