آتلیه عروس

گزارشی از عملکرد آتلیه عروس و داماد در روز عروسی

گزارشی از عملکرد آتلیه عروس

در گذشته ها افراد کمی بودند که از آتلیه استفاده می کردند زیرا آتلیه های بسیار کمی وجود داشتند. عکاسی های کوچکی در محله ها وجود داشت که آن هم تجهیزات کمی برای عکس پرسنلی داشت و کمتر عکاسی وجود داشت که دارای آتلیه باشد. اما امروزه آتلیه تبدیل به محلی برای ثبت لحظات زیبای آن ها شده و مردم آن را دوست دارند. همچنین امروزه آتلیه عروس و داماد در مراسم عروسی نقشی بسیار مهم را دارد و به یکی از مهم ترین تشریفات مراسم عروسی تبدیل شده است. در این مطلب گزارشی از عملیات تیم عکاسی و فیلمبرداری برای تصویربرداری عروسی خواهیم داشت.

مشاوره و آماده سازی عروس و داماد در آتلیه

آتلیه عروس و داماد قبل از هر چیزی می بایست راجع به سبک مورد علاقه عروس و داماد بداند تا طبق سلیقه و نظر عروس و داماد تصویربرداری شود. این موضوع باید طی یک جلسه میان عروس و داماد و آتلیه انجام شود تا هر دو در مورد این موضوع به نتیجه برسند. تجربه ثابت کرده که عکس و فیلم عروسی کاملا به سلیقه افراد بستگی دارد و می بایست تصویربرداری طبق سلیقه عروس و داماد انجام شود. در ضمن سبک های بسیاری هم در عکاسی و فیلمبرداری به وجود آمده اند و تنوع آن باعث سختگیر شدن عروس و داماد شده است.

شروع تصویربرداری آتلیه در باغ و عمارت

شروع کار آتلیه عروس و داماد در باغ و عمارت می باشد. باغ و عمارت محلی است که برای عکاسی و فیلمبرداری طراحی شده است و اکثر عروس و داماد ها برای تصویربرداری به باغ و عمارت می روند. در باغ و عمارت عکاس و فیلمبردار طبق سناریوی از پیش تعیین شده کار خود را آغاز می کنند. همچنین تصویربرداری هوایی در باغ انجام می شود که با کوادکوپترهای پیشرفته که دوربین به آن متصل هستند، این کار صورت می گیرد.

تصویربرداری آتلیه در باغ و عمارت

انتخاب باغ و عمارت

یکی از نکاتی که قابل ذکر است انتخاب باغ و عمارت در آتلیه عروس و داماد می باشد. در بسیاری از آتلیه ها انتخاب باغ و عمارت را بر عهده عروس و داماد می گذارند تا با توجه به بودجه و شرایط خود انتخابی مناسب داشته باشند. اما  در این بین باغ و عمات هایی هستند که آتلیه عروس آن ها را به عروس و داماد معرفی می کنند که از نظر تصویربرداری نیز بهتر از سایر باغ ها خواهد بود. به طور کلی آتلیه عروس بر اساس بودجه عروس و داماد باغ و عمارت هایی معرفی می کنند که عروس و داماد خود آن را انتخاب می کنند.

تصویربرداری تالار و مراسم

بعد از پایان پروسه تهیه کلیپ عروس و داماد در باغ و عمارت، تیم آتلیه عروس و داماد آماده برای عزیمت به محل برگزاری مراسم عروسی می شوند. آن ها می بایست زودتر از عروس و داماد برسند تا بتوانند ورود عروس و داماد به تالار را تصویربرداری کنند. اگر هم که مراسم عقد و مراسم خاصی نیز داشته باشند می بایست از قبل با آتلیه عروس هماهنگی های لازم را انجام داده باشند. تصویربرداری تالار به دو بخش مردانه و زنانه تقسیم می شود که وظیفه آن بر عهده آقا و خانم و آقا خواهد بود.

تجهیزات مورد استفاده آتلیه عروس و داماد

در آتلیه عروس و داماد تجهیزات بسیاری هستند که کاربردهای مختلف دارند. مهم ترین تجهیزات در آتلیه عروس دوربین عکاسی، دوربین فیلمبرداری و تجهیزات نورپردازی هستند. اما امروزه خدمات و تجهیزاتی به وجود آمده اند که می بایست برای انتخاب آن از قبل با آتلیه عروس هماهنگ کنید. کرین و هلی شات از تجهیزاتی که برای تصویربرداری استفاده می شود و در صورت هماهنگی با آتلیه از این تجهزات استفاده خواهد شد. خدماتی مانند ویدئو پروجکشن و اسلاید شو نیز هستند که به تازگی وارد بازار تصویربرداری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *